Підтримати Долучитися Увійти

Перше наметове містечко на Євромайдані

2014/11/21 13:56

21 листопада 2013 року суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Віктор Данилишин виніс ганебне рішення про заборону встановлення на Майдані Незалежності, вулиці Хрещатик та Європейській площі малих архітектурних форм у вигляді наметів, кіосків, навісів з 22 листопада 2013 року до 7 січня 2014 року. На знак протесту проти такого протиправного рішення активісти «Сили Людей» підготували та подали апеляційну скаргу й вирушили на Майдан Незалежності встановлювати намети. «Прожили» намети «Сили Людей» на Майдані, на жаль, недовго. Спецпідрозділ «Беркут» за кілька хвилин зніс намети, продемонструвавши громадськості «силу» тодішньої влади. Це був початок великого шляху та ще більших змін у країні. 

Намет на майдані«22 листопада у нас з друзями вже було тверде переконання, що Революції бути. І надовго… Тому ввечері Юра Адамовський привіз намети і ми почали їх розкладати. Якщо чесно, було трохи страшно. Не тому що на нас йшов «Беркут», а тому що не знайшли підтримки у побратимів по Майдану. Нас назвали провокаторами. Хоча першопрохідцям завжди важко… Зате потім є відчуття виконаного обов’язку і повне право розказувати онукам: «Я ставила перший намет Революції гідності», – поділилася спогадами активістка «Сила Людей» Діана Сергієнко.

«Силі Людей» часто дорікають, що під час Євромайдану вона не «піарилась» та не ходила під прапорами із партійною символікою. Але ми переконані у тому, що Євромайдан був не рекламною площею, а тим, що об’єднувало громаду для спільної боротьби.