Підтримати Долучитися Увійти

Майдан.Медики

2014/11/21 14:00

Після жорстокого побиття студентів вночі 30-го листопада члени «Сили Людей» Геннадій Друзенко, Ольга Омельчук та Дмитро Дробот почали терміново збирати контакти медиків-волонтерів та формувати з них бригади медичної допомоги на Євромайдані. Це був початок проекту Майдан.Медики, волонтери якого рятували життя під час найкривавіших днів Революції гідності й продовжують рятувати життя бійців у зоні АТО зараз. Координували проект під час Євромайдану активісти «Сили Людей» Ольга Омельчук та Дмитро Дробот разом із волонтерами інших громадських рухів.

майдан.медики.фотоМайдан.Медики з самого початку був волонтерським проектом, який об’єднував лікарів різних профілів, медсестер та інших волонтерів. Завдяки зусиллям активістів на Євромайдані та за його межами облаштовувалися пункти надання першої медичної допомоги, працювали мобільні групи. 

“Ідея зібрати групу медиків з’явилася 30 листопада і ми одразу ж почали шукати волонтерів. 1 грудня Майдан.Медики об’єднував вже понад 50 лікарів, які надавали першу допомогу постраждалим з Банкової”, – згадує один із координаторів проект Дмитро Дробот.

Майдан.Медики працював цілодобово протягом усієї Революції гідності й працює досі на Сході України. Зараз медики, що надавали допомогу учасникам Євромайдану, зараз працюють у шпиталях в зоні АТО. А одна із координаторів проекту Ольга Омельчук після двох тижнів волонтерства у одному із шпиталів склала присягу та служить у батальйоні Київ-12.