Підтримати Долучитися Увійти

Громадський шпиталь

2014/11/21 14:04

Коли з лікарняних палат зникали протестувальники з Євромайдану, виникла потреба у облаштуванні підпільних госпіталів. Один із таких – Громадський шпиталь координував активіст «Сили Людей» Євген Найштетік.

«Коли почалися проблеми із наданням медичної допомоги у державних та комунальних лікарнях, коли МОЗ зобов’язав лікарів доповідати щодо кількості майданівців, які перебувають у них, коли люди почали зникати прямо із лікарняних ліжок та приймальних відділень, ми вирішили відкрити центр із надання невідкладної медичної допомоги. Так ми разом із «Мережею людей, що живуть з ВІЛ», відкрили такий центр прямо у них в офісі» – розповідає комендант шпиталю Євген про події минулої зими.

Шпиталь_НайштетікПотім таких шпиталів було кілька бо перший просто не міг помістити таку кількість пацієнтів. У приміщенні, де розміщувався Громадський шпиталь, були обладнані рентген-кабінет, операційна, харчоблок та душова. Окремо працював центр надання терапевтичної допомоги. Допомогу людям надавали волонтери-медики та санітари. Шпиталі були підпільними й над їхнім захистом працювали сотні Євромайдану й регулярно відбивали атаки «тітушок». 

Після Євромайдану координатори Громадського шпиталю зіткнулися з новим викликом – пораненими бійцями у зоні АТО, які гинуть через відсутність можливості надати їм оперативну медичну допомогу. Для порятунку таких солдат Громадський шпиталь переформатувався у польовий шпиталь, який носить назву «Перший добровольчий мобільний шпиталь імені Миколи Пирогова» (ПДМШ ім.. М.Пирогова). Активісти збирають кошти та обладнують фактично повноцінну лікарню на колесах, яка може врятувати кожного 6-го пораненого бійця.