Підтримати Долучитися Увійти

Володимир Ступак: “Треба відійти від патерналізму та максимально залучати громаду до творення міста”

2018/11/10 21:00

Часто запитують “А чим же “Сила Людей” відрізняється від інших партій?”. І звісно ж відразу на думку приходить наша полілідерність. Тому розпочинаємо більш детальніше знайомити та розповідати про яскравих та сильних лідерів Партії. Сьогодні розмовляэмо з Володимиром Ступаком, одним із лідерів “Сили Людей” в місті Броди.

34049204_970710959764073_1298539226861666304_n

Як давно ви є членом партії “Сила Людей”?

В: Уже рік!

Це було свідоме бажання піти в політику?  Що стало передумовою приєднання саме до “Сили Людей”?

В: Так. Йти в політику надихнула “Школа молодого політика” від IRI у 2016 р. Ще рік часу придивлявся до СЛ. Відсутність олігархів, можливість навчатися та розвиватися у партійному середовищі стали визначальними факторами.

Крім членства в партії ще якою діяльністю займаєтеся?

В: З 2014 року заснував громадську молодіжну організацію, яка працює виключно на воорнтерських та благодійних засадах: це і допомага воїнам АТО, допомога соціально-незахищеним сім’ям, допомога хворим діткам на лікування, організація культурно-масових заходів для молоді та дітей. Це коротко про організацію. Також я голова правління в ОСББ. Виховую трьох діток.

В рамках “Сили Людей” є якісь політичні амбіції? Наприклад балатуватися до Верховної Ради або спробувати себе навіть в якості кандидата в Президенти.

В: Амбіції виключно місцевого рівня. Поки що.

“Поки що” – це важливе уточнення. А що змінили би наприклад саме в Бродах, якщо прямо зараз прийшли б і сказали: “Ось тобі влада, ось повноваження, керуй!”

В: Перша глобальна ціль: відійти від патерналізму та максимально залучити громаду до творення міста. Також постійно збільшувати % громадського бюджету з року в рік. Максимально проводити опитування мешканців, громадські слухання. Я розвивав би туристичний потенціал міста: відновлення архітектурних пам’яток, створення рекреаційної зони, проведення різного роду фестів. Потрібно вирішити питання з  безпритульними тваринами. Необхідні зміни до регламенту в частині депутатської діяльності: відшкодування для депутатів та посилення відповідальності перед виборцями: звітування, особисті прийоми.

Звучить щонайменше як програма мера міста. Хто такий “новий лідер” сьогодні в Україні? Які у нього якості, цінності?

В: “Новий лідер” це той, хто адекватно  розуміє час в якому ми живемо: як змінюються  поведінки, технології та управлінські підходи; має мрії та натхнення; вміє об’єднати інших навколо ідей; не заплямований корупцією , має чіткі цінності та принципи. Також лідер готовий пожертвувати своїм авторитетом заради досягнення цілей та бути готовим йти на ризик

Таких багато зараз в Україні?

В: Гадаю, що ні, але цілком  достатньо, щоб починати змінювати країну  знизу догори

Головна проблема України в чому, як на вашу думку? Чому при всьому величезному потенціалі і можливостях, ми вимушені просити гроші у Світового Банку, Сполучених Штатів? Справа тільки в особі Президента?

В: Ні. Маємо глибоку посттоталітарну суспільну травму, багато стереотипів в той час, коли світ неймовірно рухається вперед. Також проблема в освітній та виховній сфері,  де діткам потрібно прищеплювати любов та патріотизм до свого міста чи села, країни загалом. Інституційна неспроможність та відсутність безпеки : як наслідок корупція та тотальна еміграція. Нам пора формувати інші цінності та інституції. Перейти від екстрактивних до інклюзивних. І тоді у нас все вийде. Ще одна проблема: недовіра до влади. Прірва між громадянським суспільством та органами влади, які роками себе дискредитували..

Як можна повернути довіру? Адже недостатньо просто вийти і сказати “Ми інші!”

В: “Принести себе в жертву”. Це питання вирішиться не за один рік. Гадаю добрий десяток необхідно.

Готові присвятити своє подальше життя змінам і політиці?

В: Так!

Повернемося до громадської організації. Чи можна говорити вже про якісь досягнення та перемоги в її рамках?

В: Звісно, багато речей не можливо виміряти, адже вони були соціального характеру і такі, які проектний менеджмент називає “не твердими”. Але нам вдалося відновити один громадський простір в історичній частині міста. Тепер там проводяться різноманітні масові заходи(організовані в тому числі нами), а також люди займаються спортом. Проводилася велика адвокаційна кампанія стосовно вирішення питання довгобуду, який несе небезпеку у спальному районі міста. В цьому році цей безхозний об’єкт має стати власністю міста. Також ми отримали кілька невеликих грантів на “тверді” проекти.  Наша діяльність стала поштовхом до створення благодійного фонду по захисту безпритульних тварин, а також вплинути на певні політичні процеси у місті. Можна цей список продовжувати, але найбільшим досягненням для мене це, що на протязі 4 років групка людей без жодних заробітних плат чи фінансових заохочень, працює на благо свого міста долучаючи до своєї діяльності різного роду волонтерів та небайдужих мешканців міста.

Задам останнє і найголовніше питання. Незважаючи на непростий шлях громадського діяча, а в Україні особливо непросто ним бути, та політичну діяльність, ви щаслива людина?

В: Так! У мене прекрасна сім’я, чудові друзі. Є віра, надія та мрія. Я щасливий!