Підтримати Долучитися Увійти

Війна в Грузії. Чи засвоїла Україна урок?

2016/08/09 19:16

8 років тому, 8.08.2008, Росія напала на Грузію. Це була не просто російсько-грузинська війна, це був початок реалізації плану РФ по відновленню геополітичної рівноваги. Адже, коли така країна як Росія розпочала агресію – це можна було розцінювати як розв’язання світової війни. Проте тоді про це ніхто не думав…

Зранку рівно 8 років тому Російська військова авіація атакувала позиції Грузинських збройних сил, повномасштабно ввела війська та танкові бригади. Розпочалось бомбардування грузинських сіл, портів та військових частин. Аби не зазнати ще більших втрат, тодішній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі погодився на перемир’я, запропоноване Євросоюзом.

 В результаті війни Грузія втратила Південну Осетію та Абхазію. Не говорячи вже про людські втрати, цінніші за будь-які інші.

Голова Політради політичної партії «Сила Людей» Віталій Ковтун вважає, що український політикум на фоні помаранчевої революції та Майдану не достатньою мірою зреагував на агресію Росії щодо Грузії і не зайняв відповідальну та категоричну підтримку Грузії. Те ж саме зробили європейські та світові політики, зайнявши позицію умиротворення агресора. Тим самим посприявши продовженню агресії вже на теренах України.

Відсутність реакції на такого роду вчинки агресора стимулюють продовження агресії, що призводить до людських жертв, втрат територій державами і так далі.

«Історія нічого не вчить. Адже така позиція під час другої світової війни по умиротворенню агресора не дала жодних позитивних наслідків, що вилилося в масштабні жертви під час війни. Але ще не пізно. І зараз ще можна зробити висновки, оцінивши ситуацію та усвідомивши, які можуть бути наслідки», – підсумував Віталій Ковтун.