Підтримати Долучитися Увійти

Про звернення до органів державної влади України щодо відкликання депутата Кам’янської міської ради 7 скликання Андрія Іванченка

2019/12/24 12:00

Партія «Сила Людей» стурбована ситуацією в місті Кам’янське щодо організованого з адміністративним ресурсом відкликання депутата Кам’янської міської ради 7 скликання Андрія Іванченка під виглядом «народної ініціативи». 

Ми переконані, що відкликання опозиційного депутата від партії «Сила Людей» Андрія Іванченка пов’язане з його зверненням до керівництва Східного офісу Державної аудиторської служби щодо перевірки порушень Кам’янською міською радою законодавства України та Бюджетного Кодексу України. 

Андрій Іванченко відкрито критикує Кам’янського міського голову Андрія Білоусова через порушення останнім принципів прозорості та відкритості при прийнятті рішень Кам’янською міською радою та висвітлює корупційні ризики від непрозорої та непрофесійної діяльності ради та міського голови.

Андрій Іванченко вказує на те, що непрозорість в питаннях бюджетної та кадрової політики призвела до того, що більшість комунальних підприємств міста на межі банкрутства. 

Комунальне підприємство КМР «Міськводоканал» має боргові зобов`язання, що постійно ставлять під загрозу водопостачання всієї Дніпропетровської області. А керівники цього підприємства, отримуючи постійні дотації з місцевого бюджету, діють на користь третіх осіб. 

На КП КМР «Тепломережі» через скрутний фінансовий стан робітникам не виплачують регулярно заробітну плату. Підприємство діями місцевої влади доведено до банкрутства в інтересах третіх осіб. Значних обсягів набула корупція в питаннях децентралізації опалення в місті, коли міська рада спочатку забороняє автономне опалення, вимагаючи додатковий платіж за дозвіл через дочірнє підприємство, а потім примушує мешканців перейти на АО, сплачуючи кошти з міського бюджету за електроприлади за завищеними сумами для соціальних верств населення.

Державною аудиторською компанією зафіксовані порушення трудового законодавства на КП КМР «Трамвай», порушення екологічного законодавства та нараховані значні штрафні санкції через призначеного мером непрофесійного директора КП, але для відмови від виплат прийнято рішення збанкротувати це підприємство та створити нове КП «Транспорт».

Порушення тендерного законодавства зафіксовано на КАТП 042802 під час купівлі автобусів. 

У надзвичайній ситуації перебуває стан житлового фонду міста, але КП КМР «УКОЖФ» ігнорує звернення мешканців, а сплачені кошти та дотації з місцевого бюджету директор підприємства спрямовує на закупівлі у підприємствах, що мають відношення до братів Дубінських, які знаходяться у розшуку Федерального бюро розслідувань США.

Поряд з чисельними проблемами міста, які залишаються не поміченими владою за формулюванням «відсутність фінансування», місто витрачає десятки мільйонів гривень на піар в одному приватному ЗМІ, що фінансується за бюджетні кошти, десятки мільйонів гривень на фінансування муніципальної охорони мера та заходів, що проводяться за його ініціативою, десятки мільйонів на проведення святкових салютів, концертів з запрошенням зірок національного масштабу та по значно завищеним цінам.

Особливої уваги потребує рівень політичної корупції в місті. Адже для закріплення своєї впливовості та перспектив на майбутніх виборах з’явилася придбана партія «Бджола», лідером якої називають мера міста Кам’янське Андрія Білоусова, яка веде свою діяльність за фінанси, що не відображаються у фінансових звітах до НАЗК. 

У місті встановлено десятки білбордів з рекламою ПП «Бджола», а у звітах встановлені мінімальні суми на фінансування. Партія з порушенням законодавства веде свою діяльність в освітніх комунальних закладах міста, роздаючи подарунки, вартість і купівля яких не відображаються у звітності до НАЗК. До діяльності ПП «Бджола» залучені під адміністративним тиском комунальні підприємства, заклади та департаменти. Постійну відеорекламу політичної партії забезпечує КП КМР «МІС ТВ», а в організації активностей періодично задіяні співробітники закладів та департаментів й управлінь Кам’янської міської ради.

Будь-яка критика діяльності органів міської ради, мера Білоусова чи ПП «Бджола» сприймається як загроза утриманню влади. Саме через це на комунальних підприємствах та в

комунальних закладах і установах заборонено висловлювати власну критичну точку зору, що загрожує звільненнями та переслідуваннями на підприємствах. Останні роки в місті переслідувалися кримінальними угрупуваннями журналісти, які висвітлювали діяльність органів влади в місті об’єктивно (підпали авто, офісних приміщень, особисті погрози, знищення накладу надрукованої газети), проте жоден із цих випадків так і не був розслідуваний поліцією. Андрій Іванченко також зазнав побиття бітами невідомими біля власного будинку.

Відкликання депутата від «Сили Людей» Андрія Іванченка безпідставне та організоване за участю адміністративного ресурсу, коли на таємні ініціативні збори були запрошені вчителі, лікарі та інші працівники бюджетної сфери навіть без оголошення причини зібрання. Аналогічно було забезпечено рекордно швидке збирання підписів з порушенням законодавства на комунальних підприємствах міста та в комунальних закладах при безпосередній участі керівників та навіть інколи під загрозою звільнення. Вважаємо, що таким чином міський голова Кам’янського Андрій Білоусов вчинив політичне переслідування опозиційного депутата. 

Саме тому ми, політична партія «Сила Людей»,

закликаємо Верховну Раду України звернути увагу на недосконалість Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» в частині відкликання депутатів міських рад, яке фактично використовується політичними партіями (проєктами) для відкликання незручних депутатів з міських рад;

звертаємось до правоохоронних органів із вимогою звернути увагу на систематичне порушення законодавства Кам’янським міським головою. Просимо органи прокуратури провести перевірку діяльності Кам’янської міської ради та вказаних комунальних підприємств на предмет виявленої корупційної складової в діяльності виконавчих органів влади та керівництва комунальних підприємств міста;

звертаємо увагу Національного агенстсва з питань запобігання корпупції на необхідність перевірки діяльності партії «Бджола» щодо фактів політичної корупції та використання неофіційного (корупційного) фінансування партії для проведення діяльності в місті з адміністративним впливом, що спотворює політичну конкуренцію в місті Кам’янське для забезпечення представницьких мандатів в органах місцевого самоврядування;

просимо Президента та Прем’єр-міністра взяти під особистий контроль політичну, соціальну та безпекову ситуацію, що склалася в Кам’янському. 

Вважаємо непроприпустимими політичні розправи «місцевих феодалів» над опозиційними політиками. Децентралізація – це, в першу чергу, про відповідальність місцевої влади, а не шлях до свавілля регіональних еліт.