Підтримати Долучитися Увійти

Позиція Партії стосовно внесення на розгляд ВРУ проекту закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) (№ 2598)»

2019/12/20 12:07

13 грудня 2019 р. Президент України вніс до Верховної Ради України проект закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) (№ 2598)». Цим законопроектом не передбачено жодної згадки про місто Севастополь. Натомість Конституцією України закріплено спеціальний статус цього міста (стаття 133 Розділ IX Територіальний устрій України).

Політрада партії «Сила Людей» закликає Президента України відкликати проект закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) (№ 2598)» та відправити його на доопрацювання, враховуючи питання деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України відповідно до міжнародних правових основ, а народних депутатів України не приймати цей законопроект, усвідомлюючи всі ризики.

Законопроектом не передбачено питання деокупації Криму, яке сьогодні вирішується вже на міжнародній політичній арені. Ігнорувати міжнародне право та питання деокупації Криму недопустимо. В усіх міжнародних резолюціях ООН, Ради Європи, ПАРЕ, ОБСЄ та в українських законодавчих нормативно-правових актах відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» йдеться про тимчасово окуповану територію: Автономна Республіка Крим та місто Севастополь. Виключення міста Севастополя з правового поля України несе пряму загрозу в питанні деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, відновлення суверенітету та територіальної цілісності нашої країни. Це пряма загроза територіальній цілісності України.

Політична партія «Сила Людей» звертає увагу про те, що сьогодні вже є факт порушення Конституції України з боку Уряду України, відомством якого було розроблено державну програму діяльності Кабінету Міністрів України на 2020 рік. Очевидно, що в Програмі Уряду вже немає тимчасово окупованого міста Севастополь. Програмою Уряду передбачено виключно питання внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій. Зокрема, п.5.3 Програми Уряду, визначено: “Ціль 5.3. Внутрішньо переміщені особи та мешканці тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим, що реінтегровані до сучасного українського простору”.

Як висновок, питання деокупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь зазнає істотних змін і стає виключно візуальним для полеміки в українському суспільстві, але не стратегічним питанням державної політики України.