Підтримати Долучитися Увійти

Маленька країна великих контрастів!

2019/05/30 12:15

82f846f3f749c5b2901a6cc871860513

Одна з найдавніших країн світу, Вірменія, з першого знайомства зачаровує та безмежно в себе закохує. Не дивлячись на те, що про Вірменію нам відомо небагато, Європа, з точки зору культурної спадщини, в великому боргу перед нею. В першому тисячолітті до н.е. економіка, мистецтво і традиції Вірменії були настільки розвинутими, що її культура стимулювала Єгипет, Грецію та Рим, як матеріально, так і духовно.

Вірменський алфавіт входить до числа найдавніших та найдосконаліших алфавітів в світі, а Єреван, столиця Вірменії, на 29 років старший за Рим.

5284467

Саме Вірменія є першою країною, яка офіційно прийняла християнство як офіційну релігію. Країна південного Закавказзя, що дуже затишно розташовується серед величних гір і найкрасивіших рівнин, має тяжку історичну долю. Вона пережила один з найстрашніших геноцидів людства та втратила чимало своєї території, зокрема своє серце та символ – гору Арарат.

Познайомитись ближче з країною Сонця поїхала делегація “Сили Людей” на чолі з членкинею Політради Світланою Совою.

61477339_368418943800880_3014320877123665920_n

Ось які перші враження виникли у неї під час перебування у Вірменії:

“Українцям треба навчатися любові до своєї Батьківщини у вірменів. Вони так сильно поважають і люблять свою націю та історію, кожен міф, кожну легенду, що я впевнена, ми, партія “Сила Людей”, на правильному шляху в плані розвитку свідомості наших громадян. Любов вірмен до своєї країни надихає боротись далі в Україні!”

Ми дійсно багато чого не знаємо не тільки про життя Вірменії, а й про нашу власну історію. І як будь-що невідоме, в нашому сприйнятті вона існує разом з численними міфами та стереотипами. Перш за все, треба розуміти, що Вірменія знаходиться в складній геополітичній та територіальній ситуації. Якщо у України спільний кордон лише з одним агресором, а з іншими дружні та партнерські стосунки, то у Вірменії доброзичливих сусідів немає взагалі. На сході Азербайджан з невирішенним Нагорно-Карабахським конфліктом, на заході Туреччина, яка відібрала гору Арарат та чимало вірменської території. Грузія на півночі залишається гостинною та доброзичливою, але історичний та ідеологічний конфлікт націй дається взнаки, адже Тбілісі фактично побудували вірмени, та й взагалі зробили надзвичайно великий внесок в розвиток Грузії, чого самими грузинам визнати це не дозволяє кавказька гордість. Крім того, Вірменія не має виходу до моря, що є стратегічно важливим для будь-якої країни. Проте є неймовірне за красою та дивовижне за глибиною озеро Севан. Найбільше озеро на Кавказі з глибиною в 83 метри.

Наша делегація встигла ознайомитись не тільки з культурним життям Вірменії, а й з політичним. Уже відбулись офіційні зустрічі з віце-спікером парламенту (Народні Збори) Аленом Сімоняном, керівництвом Центру медійних ініціатив та дирекцією Єреванського навчально-наукового інституту Тернопільського національного економічного університету.

61456014_617618185383000_2773072572697280512_n

 

Денис Тарасов коментує зустріч з партією “Громадський договір”:

“Вихід є! Саме з таким гаслом колись йшла на вибори молода опозиційна партія Вірменії “Громадський договір”. Вони, як і “Сила Людей”, на старті не мали грошей та телевізора, але мали сильне бажання до змін в країні і несли цю ідею в люди через мегафони та фейсбук. І люди їм повірили та підтримали. Зараз ця партія має конституційну більшість в парламенті та 80 % підтримки вірмен. Правляча партія Вірменії досі не має свого телеканалу, але їм це і не потрібно, бо 98 % вірмен користуються інтернетом і з них більше 50 % користувачів фейсбуку. Прем’єр-міністр Вірменії Никола Пашинян напряму спілкується з людьми через прямі ефіри у фейсбуці.

Під час зустрічі делегації з віце-спікером парламенту Вірменії Аленом Симоняном, останній сказав, що спиратись треба на силу свого народу! А на питання де брати гроші партіям, які незалежні від олігархів, він сказав: “Вашими олігархами зробіть людей!” В них це вийшло, вийде і в нас! Вихід є!”

Вірменія і справді країна контрастів. Маленька за територією, але з великим відкритим серцем. Коли приїжджаєш на Кавказ, починаєш розуміти, чому поети та письменники усіх часів та народів саме тут писали свої найчутливіші вірші та глибокі за духовністю романи. Вірменія чарує, закохує і надихає. Вона дарує ту саму неповторну силу, за допомогою якої можна підкорити найвеличніші гори, навіть таку горду, як Арарат.