Підтримати Долучитися Увійти

День жіночої емансипації!

2019/05/30 07:00
1 (11)
 
30 травня світова спільнота святкує День жіночої емансипації, або День емансипе.
 
«Емансипація» означає звільнення від будь-якої залежності, скасування гендерних упереджень та обмежень, зрівняння у правах жінок та чоловіків. Це рух за надання жінкам рівних з чоловіками прав у трудовій, громадській діяльності та в сімейному житті.
 
Цього дня в 1431 році була спалена на кострі Жанна Дарк. У 1932 році в той же день у Німеччині був прийнятий “Закон про юридичне становище жінок-чиновників”. Невідомо точно, який з цих двох фактів став причиною того, що 30 травня відзначається як День жіночої емансипації.
 
Сьогодні практично кожен п’ятий лауреат Нобелівської премії – жінка. Найрозумніша жінка в світі на ім’я Даніела Сімідчіева, проживає в Болгарії. Її IQ досягає 200 балів, вона має п’ять ступенів магістра, виховує трьох дітей і виступає проти дискримінації – небажання роботодавців приймати на службу дуже розумних співробітників.
 
Досягненнями емансипації є право жінок голосувати на виборах, отримувати освіту (за винятком деяких мусульманських країн), вибирати роботу за власним бажанням, займати керівні посади, створювати власний бізнес, будувати політичну кар’єру. І те, що уже чимало людей вважає емансипацію жінок – нормальним явищем.
 
А взагалі в усі епохи серед жінок були особистості з сильні характером і живим розумом, які досягали вершин завдяки таланту, цілеспрямованості, гнучкості. Вони хотіли бути особистостями і ставали ними. Пам’ятаємо та шануємо їх та усіх жінок планети! Ви чарівні!