Підтримати Долучитися Увійти

Коли ми об’єднуємося – ми перемагаємо

2020/05/06 20:37

Сила Людей змусила владу відмовитися від планів по недопуску невеликих політичних партій на місцеві вибори у жовтні 2020 року.

На заклик “Сили Людей” та Української Галицької партії протистояти введенню абсурдних змін на місцевих виборах з метою монополізації влади приєдналися Демальянс, Хвиля, Правий Сектор, Україна Соборна, Патріотична партія, 5.10, Національна платформа, Європейська партія України та багато інших громадських діячів та експертів.

Разом нам вдалося сколихнути громадську думку, донести до усіх абсурдність пропонованих змін та домогтися відповіді від партії влади.

6 травня голова партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко та голова фракції Давид Арахамія дали офіційну відповідь: 5% бар’єр на національному рівні та обов’язкова присутність у ⅔ областей більше не розглядаються яй ймовірний сценарій для місцевих виборів, а зменшення застави у 9 разів буде проголосоване у другому читанні.

За словами представників партії “Слуга народу” остаточні зміни до виборчого кодексу будуть внесені протягом двох тижнів. При цьому вибори будуть проведені строго у відповідні терміни – 25 жовтня.

Сила Людей усвідомлює: подібні заяви не є гарантією того, що такі зміни зрештою не будуть проголосовані. Саме тому ми тримаємо руку на пульсі. Сила Людей та Форум позапарламентських партій продовжують роботу.

Ми також наголошуємо, що сьогодні некоректним є формулювання “зменшення застав у 9 разів”. Спочатку влада збільшила застави у 40 разів, а зараз планує зменшити лише у 9 разів. Тобто фактично говоримо про “збільшення застави у 4-5 разів” у порівнянні з попередніми виборами.

Але сьогодні маємо привід тихенько промовити один одному: “Коли ми об’єднуємося – ми перемагаємо”.