Підтримати Долучитися Увійти

Протокол установчого з’їзду ПП “Сила Людей”

П Р О Т О К О Л

Установчого Зїзду політичної партії «СИЛА ЛЮДЕЙ»

 

м. Київ                                                                                                    27.04.2014

Установчий З᾽їзд урочисто відкрито виконанням гімну України.

ПРИСУТНІ:

На початок засідання – 149 членів політичного об’єднання «Сила людей»;

Протягом засідання кількість членів змінювалася. Загалом участь у роботі З᾽їзду взяли 165 членів Сили людей. Також були присутні гості.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 1. Про утворення нової політичної сили.
 2. Про статут політичної партії
 3. Про Програму політичної партії
 4. Про положення про членство
 5. Про обрання керівних органів політичної партії
 6. Про створення центрального виборчого штабу
 7. Різне

 

Перед початком засідання Тимчасовий Національний оргкомітет у складі Олексія Гончарука, Дмитра Кропачова, Віталія Ковтуна, Вадима Трюхана запропонував обрати лічильну комісію.

СЛУХАЛИ:

Трюхана Вадима, який запропонував обрати лічильну комісію у складі 3 осіб – Дмитра Дробота, Руслана Рохова, Оксани Гуйди.

ГОЛОСУВАЛИ:

За – 149,  проти – 0, утрималися – 0.

ВИРІШИЛИ:

 • Обрати лічильну комісію у складі 3 осіб – Дмитра Дробота, Руслана Рохова, Оксани Гуйди.
 • Доручити лічильній комісії встановити кількість членів політичного об’єднання «Сила людей», що присутні на З’їзді.

ВИСТУПИЛИ:

Голова лічильної комісії Дмитро Дробот, який оголосив протокол № 1 лічильної комісії про те, що зареєструвалось та отримали мандати 149 членів політичного об’єднання «Сила людей»,  які перебувають у залі та приймають участь у голосуванні.

СЛУХАЛИ:

Олексія Гончарука та Вадима Трюхана, які запропонували обрати головуючим на З’їзді Дмитра Кропачова, а секретарем – Олександру Костенко.

ГОЛОСУВАЛИ:

За – 147,  проти –0,  утрималися –2.

ВИРІШИЛИ:

2.1. Обрати головуючим на З’їзді Дмитра Кропачова, а секретарем – Олександру Костенко.

СЛУХАЛИ:

Головуючого на З’їзді Дмитра Кропачова, який доповів про необхідність затвердження порядку денного З’їзду та оголосив пункти, що пропонуються до порядку денного, а саме:

 1. Про утворення нової політичної сили.
 2. Про статут політичної партії
 3. Про Програму політичної партії
 4. Про положення про членство
 5. Про обрання керівних органів політичної партії
 6. Про створення центрального виборчого штабу
 7. Різне

ВИСТУПИЛИ:

Олексій Гончарук, який запропонував додати до порядку денного питання «Про утворення політичної партії», після пункту 1 порядку денного, пункти 2 – 7 вважати пунктами 3 – 8 відповідно.

ГОЛОСУВАЛИ:

За – 147, проти –0, утрималися –2.

ВИРІШИЛИ:

3.1. Затвердити порядок денний з 8 пунктів:

 1. Про утворення нової політичної сили
 2. Про утворення політичної партії
 3. Про статут політичної партії
 4. Про Програму політичної партії
 5. Про положення про членство
 6. Про обрання керівних органів політичної партії
 7. Про створення центрального виборчого штабу
 8. Різне

Розгляд питання 1 порядку денного.

СЛУХАЛИ:

Олексія Гончарука, який доповів про три можливі варіанти подальшої діяльності об’єднання «Сила людей», а саме:

 • Утворення нової політичної сили як громадянського руху, без політичної партії;
 • Утворення політичної партії «Сила людей» за всіма правилами і процедурами, включаючи збір 10000 підписів;
 • Обрання за основу вже зареєстрованої політичної партії з подальшою зміною статуту, програмних засад та оновленням структури.

ВИСТУПИЛИ:

Олександр Солонтай, який наголосив в на важливості прийняття одного із наведених варіантів та акцентував увагу на відповідальності кожного члена об’єднання «Сила людей» за прийняте рішення та подальші дії. Запропонував утворити ПП «Сила людей» на базі створених оргкомітетів за всіма юридичними процедурами. Зауважив, що за допомогою підписної кампанії можна залучити нових членів, після чого провести З’їзд, на якому обрати керівництво.

Дмитро Дробот, який запропонував прийняти до відома доповідь Олексія Гончарука.

ГОЛОСУВАЛИ:

За – 147, проти –0, утрималися –2.

ВИРІШИЛИ:

4.1. Прийняти до відома доповідь Олексія Гончарука про утворення політичної сили.

 

Розгляд питання 2 порядку денного.

СЛУХАЛИ:

Вадима Трюхана, який зосередив увагу присутніх на проблематиці утворення політичної партії в сучасних умовах, враховуючи складність законодавства та обтяжливі вимоги.

ВИСТУПИЛИ:

Руслан Рохов, який заявив про неприпустимість перейменування іншої партії та повідомив про готовність до вчинення усіх необхідних дій для реєстрації політичної партії, збору підписів. Назвав загрози від взяття вже готової юридичної особи: звинувачення у тому, що партія була куплена та є черговим проектом під вибори; збір підписів – довготривала процедура і потребує особистої відповідальності кожного члена.

Віталій Ковтун, який підтвердив готовність Львівського обласного оргкомітету забезпечити збір підписів у встановленому порядку.

Олександр Солонтай, який запропонував у випадку підтримання утворення політичної партії встановити для керівних органів новоутвореної партії терміни проведення підписної кампанії – у травні 2014 р., реєстрацію в Мін’юсті України – у червні 2014 р., і провести другий З’їзд політичної партії «Сила людей» не пізніше ніж через 30 днів після реєстрації партії в Мін’юсті.

Микола Гречуха, який зауважив, що у випадку обрання варіанту створення партії за повною процедурою, слід встановити чіткі терміни по збору підписів і дедлайн реєстрації партії.

На підтримку утворення політичної партії висловились члени об’єднання «Сила людей», а саме: Любомир Грицак, Оксана Гуйда, Лагода Олексій, Антон Малеєв, Сергій Заблоцький, Орест Йосипчук, Ігор Зубко, Олег Кияшко, Дмитро Живицький, Олексій Гончарук, Гліб Кузнецов, Ольга Омельчук, Олексій Гончарук, Сергій Перникоза, Едуард Кузьміч, Дмитро Кропачов.

ГОЛОСУВАЛИ:

За – 145, проти –3, утрималися –1.

ВИРІШИЛИ:

5.1. Утворити політичну партію «Сила людей».

5.2. Доручити керівним органам політичної партії «Сила людей» проведення підписної кампанії – у травні 2014 р., реєстрацію в Мін’юсті України – у червні 2014 р., і провести другий З’їзд політичної партії «Сила людей» не пізніше ніж через 30 днів після реєстрації партії в Мін’юсті.

 

Головуючим Дмитром Кропачовим оголошено 30-хвилинну перерву на Зїзді.

 

Після 30-хвилинної перерви лічильною комісією складено протокол № 2, згідно з яким у залі присутній 121 учасник З’їзду.

 

Головуючий Дмитро Кропачов надав слово Ользі Богомолець за допомогою skype-зв’язку.

Ольга Богомолець привітала присутніх з прийняттям такого відповідального рішення як утворення політичної партії та побажала успіху в розбудові справжньої демократичної партії.

Головуючий Дмитро Кропачов надав слово Лесі Оробець.

Леся Оробець приєдналась до вітань з приводу утворення політичної партії «Сила людей», наголосила на викликах, які постають перед всіма демократичними силами в Україні та виразила вдячність за підтримку її кандидатури на виборах Київського міського голови.

Розгляд питання 3 порядку денного.

СЛУХАЛИ:

Олексія Гончарука, який повідомив, що до проекту Статуту політичної партії «Сила людей» напередодні З’їзду було запропоновано низку важливих змін та доповнень, які є нагальна потреба обговорити та доопрацювати, тому запропонував усім, хто хоче прийняти участь в обговоренні статуту, перейти до кімнати поруч із залою та провести 30-хвилинне обговорення з метою узгодження усіх запропонованих змін, а наразі перейти до пункту 4 порядку денного Про програму партії.

ГОЛОСУВАЛИ:

За – 118, проти –1, утрималися –2.

ВИРІШИЛИ:

6.1. Провести 30-хвилинне обговорення проекту статуту політичної партії «Сила людей», винести узгоджений проект статуту на розгляд після розгляду питання про програму політичної партії «Сила людей».

Розгляд питання 4 порядку денного.

СЛУХАЛИ:

Олександра Солонтая, який оголосив проект Програми політичної партії «Сила людей» та запропонував виключити з програми пункти, щодо яких категорично заперечують більше третини присутніх на З’їзді учасників.

Головуючим Дмитром Кропачовим лічильній комісії запропоновано встановити кількість учасників, присутніх в залі.

 

Лічильною комісією оголошено протокол № 3, згідно з яким у залі перебуває 121 учасник З’їзду з правом голосу.

ВИСТУПИЛИ:

Дмитро Кропачов, який запропонував проголосувати за програму за основу, а потім перейти до поблокового розгляду пунктів програми.

ГОЛОСУВАЛИ:

За – 121, проти –0, утрималися –0.

ВИРІШИЛИ:

7.1. Затвердити проект програмних засад політичної партії «Сила людей» за основу.

ВИСТУПИЛИ:

Олександр Солонтай, який виступив модератором обговорення окремих пунктів, що викликають заперечення. В ході обговорення знято пункти, які викликали заперечення у більше ніж третини присутніх на З’їзді учасників, а саме:

з розділу «Якісна освіта – це фундамент майбутнього країни» вилучити тезу «Вступ до вищого навчального закладу виключно на підставі ЗНО»;

з розділу «Земля, надра та природні ресурси» вилучити тезу «Власниками сільськогосподарської землі можуть бути лише фізичні особи – громадяни України з обмеженням щодо площі володіння»;

з розділу «Економіка» вилучити тезу «Тотальна дерегуляція»;

з розділу «Податки» вилучити тезу «Припинення виводу капіталу та уникнення сплати податків, у тому числі, через офшорні зони»;

з розділу «Екологія та здоровий спосіб життя» вилучити тезу «Державна стандартизація продуктів харчування»;

розділ «Медицина» вилучити повністю з його подальшим доопрацюванням.

Вадим Трюхан, який запропонував утворити редакційну комісію у складі Дмитра Кропачова, Олександри Костенко та Руслана Рохова, якій доручити внесення правок до проекту програмних засад.

ГОЛОСУВАЛИ:

За – 121, проти –0, утрималися –0.

Олександр Солонтай, який запропонував усі прийняті нами програмні документи (візія, принципи, цінності) обєднати в один документ «Програма партії»

ГОЛОСУВАЛИ:

За – 121, проти –0, утрималися –0.

ВИРІШИЛИ:

 • Затвердити проект програмних засад політичної партії «Сила людей» з урахуванням наведених змін.
 • Утворити редакційну комісію у складі Дмитра Кропачова, Олександри Костенко та Руслана Рохова, доручивши комісії протягом 3 календарних днів забезпечення внесення редакційних правок до програмних засад політичної партії «Сила людей».
 • Візію, принципи та цінності об᾽єднати в один документ «Програма партії»

 

Головуючий Дмитро Кропачов запропонував повернутись до розгляду пункту 3 порядку деннного.

 

Розгляд питання 3 порядку денного.

СЛУХАЛИ:

Олексія Гончарука, який оголосив про результати 30-хвилинного обговорення запропонованих змін та доповнень до проекту статуту політичної партії «Сила людей» та запропонував прийняти статут за основу.

ГОЛОСУВАЛИ:

За – 119, проти –2, утрималися –0.

ВИРІШИЛИ:

8.1. Прийняти статут політичної партії «Сила людей» за основу.

ВИСТУПИЛИ:

Орест Йосипчук, який детально зупинився на розгляді змін та доповнень до статуту:

 1. Розшифровка принципів у п.1 є дискутивною, тому слід усі роз шифровки доопрацювати та винести за межі статуту – у положення «Про принципи».

Пропозиція підтримана Зїздом

 1. П. 4.16.8 суперечить принципу відкритості. Запропоновано вилучити цей пункт зі статут.

Пропозиція підтримана Зїздом

 1. П. 6.16 затвердити в такій редакції: «Осередок може бути ліквідований Радою обласної організації за поданням контрольно-ревізійного органу місцевої партійної організації, а за її відсутності – за поданням контрольно-ревізійного органу вищого рівня або Центральної контрольно-ревізійної комісії Партії. Рішення про ліквідацію первинної партійної організації має бути вмотивованим.»

Пропозиція підтримана Зїздом

 1. П. 6.1 затвердити в такій редакції: «Осередок створюється на базі виборчої дільниці на підставі рішення Установчих Зборів осередку, в яких бере участь не менше трьох членів Партії. На Установчих Зборах обираються керівні органи осередку – Голова осередку, Заступники Голови осередку та інші керівні органи (якщо в осередку більше 10-ти осіб). Протокол Установчих Зборів осередку має бути власноручно підписаний усіма учасниками цих Зборів.»

Пропозиція підтримана Зїздом

 1. Пункт 7.13.2 викласти в такій редакції:  Обирають голову та заступника голови організації.
 2. Пункт 7.13.4 викласти в такій редакції: Обирають двох членів Ради організації;
 3. Пункт 7.14 викласти в такій редакції: Рада місцевої організації складається з Голів осередків, Заступників голів осередків, секретарів осередків, що розташовані на відповідній території. Також, до складу Ради входять голова організації, заступник голови організації та члени Ради за посадою. Роботу ради очолює, спрямовує і координує Голова відповідної організації та, у випадку його відсутності, заступники. Рада:
 4. Пункт 7.16 викласти в такій редакції: Функції та повноваження Голови місцевої партійної організації:
 5. Пункт 7.20 викласти в такій редакції: Місцева партійна організація може бути ліквідована рішенням З’їзду партії за поданням Контрольно-ревізійної комісії обласної партійної організації, а за її відсутності – за поданням Центральної контрольно-ревізійної комісії Партії. Рішення про ліквідацію місцевої партійної організації має бути вмотивованим.
 6.  Пункт 8.16.5 викласти в такій редакції:  Обрання голови організації, його заступника та двох членів ради організації терміном на 1 рік зі складу членів цієї організації. Одна й та сама особа не може обіймати посаду Голови Ради та його заступника більше ніж два строки поспіль.
 7. Пункт 8.17 викласти в такій редакції: Рада обласної організації (окрім міст, з районним поділом) складається з спеціально уповноважених представників місцевих організацій, що розташовані на відповідній території, голови організації, заступника голови організації та двох членів Ради організації за посадами. Рада:
 8.  Пункт 8.17.5 викласти в такій редакції:  Делегує в політичну Раду партії представників, в кількості один представник на 25 первинних осередків.
 9.  Пункт 8.18 викласти в такій редакції: Ради партійних організацій в містах з районним поділом складаються з координаторів округів, що по кількості та межах відповідають виборчим округам на останніх по відношенню до моменту формування Ради виборів до міської (районної) ради. Також, до складу ради входять Голова, заступник організації та двоє членів Ради за посадами.
 10.  Пункт 8.20 – вилучити.
 11.  Пункт 8.25 викласти в такій редакції: Партійна організація регіонального рівня може бути ліквідована рішенням З’їзду партії за поданням Центральної контрольно-ревізійної комісії Партії. Рішення про ліквідацію обласної партійної організації має бути вмотивованим.
 12.  Пункт 8.30.2 – вилучити.

Пропозиції підтримані Зїздом

 1.  До п. 10.9 додати п. 10.9.1: Проекти рішень з’їзду завчасно, за 10 днів до проведення з’їзду та за 3 дні до проведення позачергового з’їзду, оприлюднюються, або іншим загальнодоступним чином надаються членам політичної партії, з метою ознайомлення та подання зауважень, доповнень, тощо. Напрацьовані правки подаються головуючому з’їзду в письмовій формі делегатами, до початку з’їзду

Пропозиція підтримана Зїздом

 1.  У п. 10.17 та підпунктах пункту 11 змінити слово Голова на Головуючий.

Пропозиція підтримана Зїздом

 1.  П. 11.6 – вилучити

Пропозиція підтримана Зїздом

 1.  П. 17.2 викласти в такій редакції: Реорганізація Партії може бути здійснена  лише за рішенням З’їзду, шляхом наданя імперативного мандату делегатам з’їзду, якщо за таке рішення проголосувало не менше 3/4 (трьох четвертих) його делегатів.

Пропозиція підтримана Зїздом

ВИСТУПИЛИ:

Ростислав Томенчук, який запропонував прибрати з пунктів 19.1 та 19.4 Статуту слова «з 11 осіб» та «з 5 осіб» відповідно, оскільки це суперечить принципам «Сили людей».

ГОЛОСУВАЛИ:

За – 107, проти –6, утрималися –8.

ВИРІШИЛИ:

8.2. Вилучити з пунктів 19.1 та 19.4 Статуту слова «з 11 осіб» та «з 5 осіб» відповідно.

ВИСТУПИЛИ:

Любомир Грицак, який запропонував утворити редакційну комісію з опрацювання статуту політичної партії «Сила людей» та доручити редакційній комісії внести відповідні правки до статуту з урахуванням вимог, що висуваються Мін’юстом України для реєстрації статуту.

Учасники З’їзду запропонували кандидатури до складу редакційної комісії, а саме: Абашидзе М., Бурятченко О., Гончарук О., Данілов Ю., Живицький Д.,

Жолнович О., Зубко І., Йосипчук О., Лагода О., Лозко А., Малеєв А., Мостепанюк Н., Омельчук О., Осіпов А., Пікуль А., Плавицький Р., Рохов Р., Самойлов М., Семко В., Сироватко В., Табахова О., Толок С., Томенчук  Р., Харчина Е., Шавін С.

ГОЛОСУВАЛИ:

За – 117, проти –1, утрималися –3.

ВИРІШИЛИ:

8.3 Утворити редакційну комісію з опрацювання статуту політичної партії «Сила людей» у складі Абашидзе М., Бурятченко О., Гончарук О., Данілов Ю., Живицький Д.,

Жолнович О., Зубко І., Йосипчук О., Лагода О., Лозко А., Малеєв А., Мостепанюк Н., Омельчук О., Осіпов А., Пікуль А., Плавицький Р., Рохов Р., Самойлов М., Семко В., Сироватко В., Табахова О., Толок С., Томенчук  Р., Харчина Е., Шавін С.

8.4 Доручити редакційній комісії доопрацювати статут з урахуванням вимог, що висуваються Мін’юстом України для реєстрації статуту.

ВИСТУПИЛИ:

Олексій Гончарук, який запропонував затвердити статут політичної партії «Сила людей» в цілому.

ГОЛОСУВАЛИ:

За – 119, проти –0, утрималися –2.

ВИРІШИЛИ:

8.5. Затвердити статут політичної партії «Сила людей» в цілому.

 

Розгляд питання 5 порядку денного

Головуючим Дмитром Кропачовим надано слово Роману Плавицькому, який запропонував зняти з розгляду питання про положення про членство (пункт 5 порядку денного).

ГОЛОСУВАЛИ:

За – 119, проти –0, утрималися –2.

ВИРІШИЛИ:

 • Зняти з розгляду питання 5 порядку денного про положення про членство.

 

Розгляд питання 6 порядку денного.

СЛУХАЛИ:

Ростислава Томенчука, який запропонував утворити керівні органи політичної партії «Сила людей», а саме – Національний секретаріат, контрольно-ревізійну комісію, та Організаційний комітет Партії.

ВИСТУПИЛИ:

Учасники З’їзду на підтримку утворення керівних органів політичної партії «Сила людей», а саме – Національного секретаріату, контрольно-ревізійної комісії, та Організаційного комітету Партії.

ГОЛОСУВАЛИ:

За – 120, проти –0, утрималися –1.

ВИРІШИЛИ:

9.1. Утворити  керівні органи політичної партії «Сила людей», а саме – Національний секретаріат, контрольно-ревізійну комісію, та Організаційний комітет Партії.

ВИСТУПИЛИ:

Головуючий Дмитро Кропачов висунув кандидатуру Діани Сергієнко на посаду керівника Виконавчого секретаріату політичної партії «Сила людей». Інших пропозицій не надходило.

ГОЛОСУВАЛИ:

За – 120, проти –0, утрималися –1.

ВИРІШИЛИ:

9.2. Обрати Діану Сергієнко на посаду керівника Виконавчого секретаріату політичної партії «Сила людей».

ВИСТУПИЛИ:

Учасники З’їзду висунули  кандидатури Адамовського Юрія, Плавицького Романа, Йосипчука Ореста, Прікопа Олександра, Жолнович Оксани, Семко Вікторії, Москаленко Валентини, та Дубас-Чорнюк Олени до складу контрольно-ревізійної комісії політичної партії «Сила людей».

ГОЛОСУВАЛИ:

За – 120, проти –0, утрималися –1.

ВИРІШИЛИ:

9.3. Обрати Адамовського Юрія, Плавицького Романа, Йосипчука Ореста, Прікопа Олександра, Жолнович Оксани, Семко Вікторії, Москаленко Валентини, Дубас-Чорнюк Олени до складу контрольно-ревізійної комісії політичної партії «Сила людей».

ВИСТУПИЛИ:

Любомир Грицак, який запропонував включити до складу Організаційного комітету Партії 6 членів Національного оргкомітету політичного об᾽єднання «Сила людей», а саме: Дмитра Кропачова, Віталія Ковтуна, Олексія Гончарука, Вадима Трюхана, Миколу Ковальчука та Руслана Рохова.

ГОЛОСУВАЛИ:

За – 102, проти –10, утрималися –9.

ВИСТУПИЛИ:

Від кількох учасників З᾽їзду надійшло зауваження, що до складу Організаційного комітету не було обрано жодної жінки.

Головуючий Дмитро Кропачов запропонував повернутися до розгляду питання про обрання членів Організаційного комітету Партії.

ГОЛОСУВАЛИ:

За – 87, проти – 27, утрималися –7.

ВИСТУПИЛИ:

Дмитро Дробот запропонував включити до складу Організаційного комітету Партії усіх членів ТНО ПО «Сила людей», які зареєстровані як учасники зїзду (такими виявились: Ковальчук Микола, Трюхан Вадим, Кропачов Дмитро, Омельчук Ольга, Осіпов Андрій, Дробот Дмитро, Рохов Руслан, Шкутяк Петро, Солонтай Олександр, Кантарія Зураб, Ковтун Віталій, Томенчук Ростислав, Йосипчук Орест, Гуйда Оксана, Шматько Володимир, Живицький Дмитро, Гончарук Олексій),  а також  Костенко Олександру, Коваля Віталія, Грицака Любомира, Малеєва Антона та Москалу Віолету.

ГОЛОСУВАЛИ:

За – 102, проти –10, утрималися –9.

ВИРІШИЛИ:

9.4. Обрати до складу Організаційного комітету Партії усіх членів ТНО ПО «Сила людей», які зареєстровані як учасники зїзду (такими виявились: Ковальчук Микола, Трюхан Вадим, Кропачов Дмитро, Омельчук Ольга, Осіпов Андрій, Дробот Дмитро, Рохов Руслан, Шкутяк Петро, Солонтай Олександр, Кантарія Зураб, Ковтун Віталій, Томенчук Ростислав, Йосипчук Орест, Гуйда Оксана, Шматько Володимир, Живицький Дмитро, Гончарук Олексій),  а також  Костенко Олександру, Коваля Віталія, Грицака Любомира, Малеєва Антона та Москалу Віолету.

 

Головуючий Дмитро Кропачов запропонував зняти з розгляду питання про створення центрального виборчого штабу та різне (пункти 7 та 8 порядку денного).

ГОЛОСУВАЛИ:

За – 121, проти –0, утрималися –0.

ВИРІШИЛИ:

9.5. Зняти з розгляду питання 7 «Про створення центрального виборчого штабу» та 8 «Різне».

 

Головуючий Дмитро Кропачов запропонував закрити З’їзд.

ГОЛОСУВАЛИ:

За – 121, проти –0, утрималися –0.

ВИРІШИЛИ:

9.6. Закрити Установчий З’їзд політичної партії «Сила людей».

 

Головуючий З’їзду                                                              Д. Кропачов

Секретар З’їзду                                                                    О. Костенко