Підтримати Долучитися Увійти

Рішення ЦКРК від 21.09.2014р.

Розглядаючи звернення, що поступило до КРК від Перникози Сергія щодо того чи відповідають висунуті кандидати в депутати вимогам щодо членства в Партії.

Керуючись п.13.2.1. Статуту, розглянувши матеріали справи, заслухавши свідків та вивчивши докази, КРК прийшло до висновку, що

  1. Оскільки, політичною партією Сила Людей не затверджено Порядок висунення кандидатів в депутати та не затверджено Положення про членство в Силі Людей, а Партія є лише інструментом Політичного Об’єднання Сила Людей, то чинність зберігають усі раніше ухвалені документи в спільноті Сила Людей. Таким чином КРК під час розгляду кандидатів в народні депутати керувалася Протоколом №4 національного оргкомітету Сили Людей від 29.03.2014р. За п.4 цього протоколу, а також відповідно до Методичок з організації політичного об’єднання Сила Людей, ні членом об’єднання, ні кандидатом від партії не може бути особа, що була народним депутатом впродовж останніх 10 років. Згідно з п.5 вказаного протоколу, рішення про допуск особи, що підлягає люстрації, до участі у виборах має бути ухвалене компетентним органом нової політичної сили. На думку КРК таким органом може бути з’їзд або політрада.

Враховуючи те, що у виборчий список політичної партії Сила Людей включений п. Віктор Мусіяка, який до 2006р. був народним депутатом України, тобто підпадає під люстрацію, вважаємо, що рішення компетентного органу щодо включення його у список має бути опубліковано у внутрішньопартійній мережі.

Щодо інших кандидатів, то з наданих КРК відомостей, їх невідповідність принципам та критеріям спільноти Сили Людей не була встановлена.

Для забезпечення принципів чесності, відкритості та відповідальності просимо усіх кандидатів у двотижневий строк надати виборчому штабу свої декларації про доходи за минулий рік з метою їх оприлюднення на партійному сайті.

 

  1. Для забезпечення принципу відкритості та прозорості КРК просить Керівника ГО Сила Людей, Національний секретаріат, оргкомітет з виборів та виборчий штаб:

Публікувати усю фінансову звітність не рідше ніж 1 раз в тиждень, зокрема, звіт по коштах, витрачених громадською організацією, звіт по коштах (з постатейними витратами) витрачених на проведення з’їзду та партійну символіку, звіт про пожертви на виборчу заставу з прізвищами жертводавців та звіти на проведення виборчої кампанії. Усі звіти мають бути публічними.

Також просимо кожну із структур політичного об’єднання опублікувати плани закупівель на півріччя наперед, а також здійснювати закупівлі більше ніж на 200 грн. шляхом проведення тендеру з підшукуванням не менше трьох пропозицій.

 

 

Голова КРК                                              Оксана Жолнович