Підтримати Долучитися Увійти

Віталій Ковтун про корупцію, вихід з кризи та можливості нової влади

2016/04/19 15:08

«Відхід Арсенія Яценюка, як улюбленця західних союзників України, повинен покласти край внутрішній боротьбі в парламенті між прихильниками екс-прем’єра і Порошенка, яка практично паралізувала уряд і відклала отримання $ 1,7 мільярда вкрай необхідного країні траншу кредиту Міжнародного валютного фонду», – пише UA-reporter з посиланням на New York Times.

Автори публікації західного видання висувають припущення, що новий прем’єр за підтримки президенту почне «наступання на уютні зв’язки між правителями, олігархами та культурою корупції».

Обговорюване питання прокоментував Голова Політичної ради партії «Сила людей». Віталій Ковтун висловив свої думки з приводу обрання нового уряду, мінімізації кризи і довгоочікуваного подолання корупції.

 

Пане Віталію, як Ви вважаєте, чи мають шанс сподівання західних експертів справдитись, і які Ваші особисті очікування від нового прем’єра?

Досвід діяльності Гройсмана ще на посаді мера Вінниці продемонстрував, що він є сильним та впевненим реформатором. Новий прем’єр не просто має активну дієву позицію, а і ціннісно зорієнтований на зміни та реформи.

Проте мене непокоять декілька моментів. Чи є Гройсман достатньо сильною політичною фігурою? Чи достатньо в прем’єра волі, впливу, політичної вагомості, щоб реалізувати заплановані реформи? Чи стане один з лідерів Блоку Петра Порошенка самостійним політиком? І наскільки потужною буде підтримка президента? Але на ці принципові питання зможе дати відповідь тільки практика.

 

Як, за Вашими прогнозами, вирішиться хвилююче багатьох питання: чи піде криза в Україні на спад?

Думаю, це станеться у літній період, який має бути політично спокійним. Проте не виключена деяка циклічність цього процесу. З осені рейтинги нової коаліції можуть почати падати. Актуалізується питання дочасних парламентських виборів.

На фоні поточної політичної ситуації Гройсман має унікальний шанс, по-перше, довести свою самостійність, а по-друге, нарешті завершити перехідний для країни період. Як не дивно, діяльність попереднього прем’єра є для цього сприятливим грунтом. Каналізувати весь негатив на прем’єрі і звинуватити його у всіх політичних проблемах більше не вдасться. У цій ситуації президент особливо зацікавлений у економічних та інших реформах.

 

Як бути з корупцією? Чи має шанс нова влада її побороти?

Я не є оптимістом з цього приводу. Маю також певний рівень сумнівів у легітимності влади. Можемо очікувати боротьбу між різними політичними силами. Але результативні кроки у напрямку подолання корупції все ж таки будуть.