Підтримати Долучитися Увійти

Захистимо малий та середній бізнес від фінансового навантаження НКРЕКП

2018/06/27 16:19

Додаток №1
до рішення Політичної ради Партії
27/06-2018ПР від «26» червня 2018 року

З травня 2018 року в Україні криза, спровокована прийняттям Кодексу газорозподільних систем, затвердженого Постановою НКРЕКП від 30.09.2015р. No 2494 зі змінами і доповненнями, внесеними постановою No 304 від 10.03.2016 року, який передбачає облаштування вузлів обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних зокрема споживачами.

НКРЕКП зобов’язала комерційних споживачів газу за власний рахунок встановити на лічильники обладнання для дистанційної передачі даних (модеми), тобто створила усі умови для надприбутків монопольних постачальників газу і виробників обладнання за рахунок малого і середнього бізнесу, державного та місцевих бюджетів. Адже газове опалення використовують на об’єктах комунальної і державної власності (школи, лікарні, інші дитячі та учбові заклади, тощо).

За найбільш скромними підрахунками  вартість обладнання модемом одного вузла обліку коштує від 20 тис.грн. Крім того, на здійснення цієї роботи потрібно витратити багато часу – від 3-х місяців (придбати модем, новий лічильник, який дозволяє встановити модем, взяти технічні умови, зробити проект і провести його експертизу, провести монтаж і ввести лічильник з модемом в експлуатацію).

Таким чином, зазначене нововведення негативно вплине на економічний стан представників малого та середнього бізнесу, приведе до виникнення соціальної напруги в бізнес-середовищі, росту цін на товари і послуги, закриття підприємницької діяльності, особливо в сільській місцевості, відмови від газопостачання. Все це призведе до погіршення економічного стану України.

Ми, політична партія «Сила Людей», віримо, що тільки стабільний розвиток малого та середнього бізнесу здатен забезпечити сталий економічний розвиток України, пришвидшити демократизацію та забезпечити верховенство права. Для цього ми закликаємо:

– НКРЕКП скасувати вищезазначене регулювання шляхом внесення відповідних змін до постанови «Про затвердження кодексу газорозподільних систем» № 2494 від 30.09.2015 р. із змінами і доповненнями або покласти обов’язок встановлення лічильника з обладнання для дистанційною передачею даних (модеми) на газопостачальну компанію;

– Верховну Раду, Прем’єр-міністра та Кабінет Міністрів України негайно втрутитися в дану ситуацію, не допустити зміцнення штучних монополій, створених на стратегічно важливих ресурсах, та знищення малого і середнього бізнесу.

https://www.facebook.com/veselovanataliia/posts/1483449135090233