Підтримати Долучитися Увійти

ВОНИ ЇЇ ВБИЛИ. Заява партії з приводу смерті Катерини Гандзюк

2018/11/07 12:58

04 листопада 2018 року після трьох місяців боротьби за життя та 15 складних операцій у реанімації померла громадська активістка Катерина Гандзюк. Висловлюємо співчуття близьким, родичам та друзям Катерини.

На Катерину було скоєно напад, її облили сірчаною кислотою. Її вбили.

Напади на активістів вже стали не винятком, а страшною реальністю. За останній рік було скоєно більш ніж 50 нападів на громадських активістів. 22 вересня 2018 року стріляли у лідера Сили Людей Одеси Олега Михайлика. Перед цим відбувалися напади на Ігоря Турського, Олега Рубана, Сергія Мокрякова та інших.

Гідність людини, її життя, права та свободи є найвищими цінностями в суспільстві. І політична партія Сили Людей цю цінність поділяє і визнає її головною. Та суспільство й досі не має відповідей на питання – хто стоїть за всіма цими звірствами? Хто замовляє активістів? Кому вигідно, аби їх вбивали? Більше того – ні Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, ні Генеральний прокурор України Юрій Луценко не здатні забезпечити захист активістів, справедливе і всебічне слідство, чесний і прозорий суд над замовниками цих злочинів.  

Ми, ПП «Сила Людей», вимагаємо від парламенту та Президента України:

Прийняти відставку Генерального прокурора України;

Відправити Міністра внутрішніх справ у відставку;

Розпочати всебічне та прозоре слідство з приводу їх діяльності та бездіяльності на займаних посадах.

Наполягаємо на тому, щоби парламент реалізував свою представницьку функцію та функцію контролю за дотриманням прав людини. Ми підтримуємо створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для розслідування нападів на громадянських активістів, журналістів та політичних діячів. Люди, які вчиняють злочини проти прав людини, мають нести повну відповідальність відповідно до закону, адже держава передусім створена для того, щоби захищати права і свободи своїх громадян.