Підтримати Долучитися Увійти

Позиція Політичної партії “Сила Людей” стосовно ситуації, яка склалася у зв’язку з окупацією Російською Федерацією частини території України

2017/05/01 12:36

Позиція Політичної партії “Сила Людей” 
стосовно ситуації, яка склалася у зв’язку з окупацією 
Російською Федерацією частини території України

 

Ми, політична партія «Сила Людей», вважаємо, що держави, так само як і люди, будучи рівноправними суб’єктами міжнародного права, несуть повну відповідальність за власну територіальну цілісність, суверенітет та національну ідентичність, дії свого уряду та народу, а також наслідки звершень своїх громадян. Це один з фундаментальних принципів національної гідності будь-якої країни. Якщо ж одна держава посягає на територіальну цілісність іншої, то вона втрачає гідність, порушуючи міжнародне право, одним з основоположних принципів якого є правова рівність.

Виходячи з цих простих та очевидних істин, вважаємо, що Російська Федерація, сформувавши, озброївши і забезпечуючи життєдіяльність незаконних збройних формувань (НЗФ), які складаються з громадян Росії, іноземців, місцевих колаборантів та найманців, несе повну міжнародно-правову і моральну відповідальність за їхню діяльність на території Донецької та Луганської областей, а також – Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Своїми діями вона надала народу України повне право на самозахист та на поновлення територіальної цілісності і суверенітету власної держави.

Чергова ескалація кризи, спричиненої агресією Росії проти України, відбувається на тлі підтримки фінансово-промисловими групами торгово-економічних зв’язків з суб’єктами підприємницької діяльності, які перебувають на території окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). З огляду на те, що Українська держава досі не спромоглася відреагувати на цю дивну, в умовах ведення війни, ситуацію, на неї відреагували представники українського суспільства, розпочавши блокаду окремих залізничних шляхів, що спричинило гостру дискусію в політикумі та експертному середовищі, і навіть призвело до залучення підрозділів Національної поліції.
На нашу думку, така ситуація є неприйнятною для демократичної європейської держави, якою прагне стати Україна.

Враховуючи зазначене, Політична партія «Сила Людей» вимагає від Президента України, РНБОУ, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України:

  1. Посилити політико-дипломатичні зусилля, спрямовані на модернізацію або повну заміну Нормандського та мінського форматів переговорів, з метою підготовки та проведення Мирної Конференції щодо всеохоплюючого врегулювання кризи, спричиненої агресією Російської Федерації проти України, руйнації нею існуючої системи міжнародного права і світового порядку. Водночас, як першочергове завдання, розширення українських та домогтися посилення міжнародних санкцій, зокрема секторальних, проти Російської Федерації задля унеможливлення нею фінансування війни проти України.
  2. Запровадити воєнний стан і визнати Російську Федерацію державою агресором. Адже антитерористична операція (АТО) є нічим іншим, як завуальованою війною, яка ведеться сформованими і озброєними Російською Федерацією незаконними збройними формуваннями (НЗФ) проти України.
  3. Розробити програму поступового згортання торгово-економічних зв’язків з Російською Федерацією та державами, які підтримують її агресивну політику щодо України.
  4. Визнати так звані «ДНР» та «ЛНР» терористичними організаціями і запровадити мораторій на будь-які контакти з їхніми представниками, окрім гуманітарних випадків. Домагатись визнання Росії державою що фінансує та підтримує міжнародний тероризм.
  5. Ухвалити Закон про тимчасово окуповані Російською Федерацією території ОРДЛО, за життєзабезпечення якої, а також за соціальне забезпечення громадян України, які вимушено залишаються на ній, вона несе повну відповідальність згідно з Женевськими Конвенціями.
  6. Встановити заборону на торговельно-економічні зв’язки з так званими «ДНР» та «ЛНР», адже в умовах війни «business as usual» з окупантом неприпустимий, окрім випадків необхідності підтримання безперебійного функціонування енергетичної системи та водопостачання України. В річний термін вимагати заміщення енергоносіїв з інших альтернативних джерел і місць до повернення контролю над окупованими територіями для забезпечення енергонезалежності та водопостачання. При цьому укладення та виконання відповідних господарських контрактів має відбуватися виключно за умови дотримання законодавства України, прозоро і під контролем громадськості.
  7. Розробити державну програму підтримки та розвитку українських суб’єктів підприємницької діяльності, які постраждали від припинення торговельно-економічної діяльності на тимчасово окупованих територіях України, зокрема щодо сприяння у виході на ринки третіх країн, програм пільгового кредитування, тощо.
  8. Невідкладно підготувати державну програму на 2017-2018 роки щодо забезпечення першочергових потреб громадян України, які переміщені з окупованих Російською Федерацією територіях Донецької та Луганської областей, а також – Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Україна, як держава, має створити всі умови, необхідні для забезпечення переміщення громадян України, гуманітарних контактів, пільгового кредитування придбання житла, навчання, соціального забезпечення, отримання медичних та інших послуг для громадян України, які перебувають під окупацією або мають статус внутрішньо переміщених осіб.
  9. Невідкладно розробити і затвердити Стратегію відновлення територіальної цілісності України, яка має включати заходи з деокупації ОРДЛО, повернення Криму та Севастополя, реінтеграції громадян України, які перебувають під окупацією, а також притягнення до кримінальної відповідальності всіх осіб, причетних до скоєння воєнних злочинів та злочинів проти людяності на території України.
  10. Прийняти Закон України “Про корінні народи”, в якому будуть визначені статус та права корінних народів України: кримсько-татарського, караїмського та кримчаків. Скасувати Закон України “Про створення вільної економічної зони “Крим” та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України” від 12.08.2014 р. №1636, який визначає кримчан-громадян України нерезидентами і дає можливість вести економічну діяльність на офіційно визнаній міжнародним співтовариством окупованій території Російської Федерації.

 

Водночас, партія «Сила Людей» закликає всіх, хто задіяний в заходах, в рамках блокади декількох комерційних шляхів до окупованих територій, до поміркованості і діалогу з органами державної влади.

Виходимо з того, що в умовах війни, Україні потрібна єдність і терпимість по відношенню до позиції, яку відстоюють ті чи інші представники українського народу.

Як свідчить світовий досвід, лише об’єднання зусиль всіх здорових сил суспільства дозволяє відстояти незалежність і суверенітет держави, проти якої вчиняється агресія, зокрема з боку такої потужної у військовому плані ядерної держави, якою є Російська Федерація.

Політична партія «Сила Людей» залишається відкритою до діалогу з органами державної влади, іншими політичними партіями та громадянськими ініціативами і робитиме все від неї залежне задля відстоювання незалежності і суверенітету України.