Підтримати Долучитися Увійти

Звільнення Єгора Фірсова з посади в. о. голови ДЕІ

2020/05/14 18:29

13 травня Кабмін звільнив Єгор Фірсов з посади в. о. голови Державної екологічної інспекції, яку він очолював з листопада 2019. Водночас на цю посаду призначено Андрія Мальованого який, за інформацією ЗМІ, причетний до ряду корупційних скандалів.

“Це знищує довіру до влади та витісняє останніх агентів змін з Уряду. Така тенденція, триває впродовж часу прем’єрства Дениса Шмигаля. Людей, які пропонували глибинні системні реформи замінюють “пішаками”, “схемщиками часів Януковича” в інтересах олігархів,” – наголошує Остап Єднак – Ostap Yednak член партії Сила Людей, депутат Верховної Ради України 8-го скликання (позафракційний) та екс-Секретар парламентського Комітету з питань екології.

Він наголошує, що це дуже погане рішення, яке наносить шкоду інституційній реформі Екоінспекції та екологічного контролю. Так, до прикладу, декілька місяців тому у Верховній Раді був зареєстрований новий, прогресивний законопроект про екологічний контроль. Єгор Фірсов підтримував цю реформу, і саме це рухало її вперед.

Це також шкода міжнародному іміджу. Оскільки останніми місяцями в реформу повірили Європейський Союз та інші наші партнери. Уособленням довіри був Єгор Фірсов. Сьогодні ці ланцюжки довіри зруйновані.

Остап Єднак зазначає, що за такими кадровими змінами неухильно наступить пряма шкода нашому довкіллю. Оскільки Єгор Фірсов останніми місяцями ініціював притягнення до відповідальності забрудників та порушників екологічного законодавства. Зокрема мова йде про рекордні 10 млн гривень збитків, які сплатив меткомбінат Ріната Ахметова за забруднення екології. Ця діяльність тепер, швидше за, все буде згорнута.

Гірко говорити – що це чергова поступка у боротьбі з корупцією. Єгор Фірсов суттєво, жорстко та рішуче почистив Екоінспекцію від старих та перевірених корупціонерів. Ймовірно, доведеться очікувати повернення одіозних кадрів.