Підтримати Долучитися Увійти

Заява Політради СИЛИ ЛЮДЕЙ щодо внесення змін до Конституції України

2015/08/31 12:02

Заява

політичної партії “Сила Людей”

щодо внесення змін до Конституції України

Згідно з другою частиною статті 157 Конституції України внесення змін до неї не допускається “в умовах воєнного або надзвичайного стану».

На даний момент, незважаючи на те, що de jure  в Україні не введено воєнний стан, de facto проти нашої країни  путінською Росією розв’язано нічим не спровоковану загарбницьку війну, спрямовану на знищення  української держави. Щодня гинуть українські воїни та цивільні люди.  Щодня в усіх куточках України ми ховаємо наших Героїв. Щодня в госпіталі українських міст поступають поранені. Щодня на Донбасі та в Криму пропадають без вісти українські військовослужбовці, волонтери та активісти. Окуповано Крим, міста Севастополь, Донецьк, Луганськ, Стаханов, Алчевськ, Свєрдловськ, Макіївка, Єнакієве, Торез, Новоазовськ, Горлівка, Харцизьк, Дебальцево та багато інших міст, селищ та сіл. Бої тривають безупинно.

Незважаючи на відсутність Указу Президента України про введення військового стану, de facto Україна його має. Це означає, що жодних змін до Конституції України вносити не можна. Вони, у разі прийняття відповідного рішення Верховною Радою України, будуть не легітимними і аморальними в очах значної кількості наших співгромадян.

Враховуючи вищезазначене, Політична рада партії ”Сила Людей” заявляє, що внесення сьогодні будь-яких змін до Конституції України в умовах реального воєнного стану не є доречним. Наразі має бути відновлено мир шляхом забезпечення виконання Мінських домовленостей, а тільки потім можуть розглядатися зміни в Конституцію.

Разом з тим, ми визнаємо, що ідея конституційних змін є достойною та важливою. Але вважаємо, що такі неоднозначні зміни, які з одного боку сприяють децентралізації, а з іншого – посилюють президентську владу, потрібно проводити виключно в мирний час. Крім того, частину запропонованих змін очевидно слід доопрацювати, адже в протилежному разі реформа місцевого самоврядування не запрацює. Тому наголошуємо на своїй готовності надати конструктивні пропозиції до проекту змін та доповнень до Конституції України в частині виконання вимог Революції Гідності, щодо перетворення України на демократичну республіку згідно з кращими європейськими практиками врядування та напрацьованим міжнародним досвідом з цих питань.