Підтримати Долучитися Увійти

Заява партії «Сила Людей» щодо недопустимості політичних переслідувань

2015/10/31 20:18

Останнім часом в Україні мають місце непоодинокі випадки застосування вибіркового правосуддя та політично вмотивованих кримінальних переслідувань, які можуть бути як ознаками становлення «молодої» диктатури, так і початку роботи правової системи.
Щоб зрозуміти, що відбувається, ситуацію слід розглянути комплексно. Абстрагувавшись від кольору партійних прапорів та конкретних прізвищ.

Очевидно, що на сьогодні відсутні результативні розслідування та судові вироки щодо осіб, які прямо чи опосередковано причетні до злочинів, скоєних в часи «царювання» Віктора Януковича. Жодна особа не покарана за конституційний переворот 2010 р., в результаті якого тодішній Президент і його карманна “Партія регіонів” узурпували владу в країні, за масштабну корупцію, розкрадання державного та комунального майна, дерибан землі і навіть за розстріли Небесної Сотні, катування активістів, які брали участь у Революції Гідності, знищення спецслужб та армії, у результаті чого Росії вдалося без жодного пострілу анексувати Крим та Севастополь та швидко розпочати кроваву війну на Донбасі.

У таких умовах, до того часу, допоки винуватці загибелі та каліцтв сотень, якщо не тисяч тих, хто вийшов два роки тому з мирним протестом на майдани країни; доки можновладці, які всупереч прямому конституційному припису дозволили без жодного спротиву анексувати український Крим; доки генерали, що несуть відповідальність за безглузду загибель сотень вояків у Луганському та Донецькому аеропортах, на Савур-Могилі, в Іловайську та Дебальцево; доки ключові особи злочинного режиму Януковича, що вкрали десятки мільярдів з державного бюджету, не покарані – доти будь-який інший помітний політик, державний діяч чи бізнесмен, незалежно від того, до якої політичної сили він належить, як і Тимошенко за часів правління Януковича – буде ставати автоматично політв’язнем.

Окрім того, в нашій країні повільних реформ, одночасно понижуються рівень життя людей, а вибори перетворюються на фарс, адже в багатьох регіонах України вони проходять з масовими порушеннями навіть того недолугого Закону про місцеві вибори, який ухвалила Верховна Рада України з подачі Адміністрації Президента. Більше того, в окремих містах, як, наприклад, в Маріуполі та Красноармійську, взагалі скасовуються, як результат абсолютної неадекватності дій та рішень ЦВК, більшість членів якої вже понад півтора роки виконують свої функції в порушення Конституції та законодавства України.

Враховуючи все це, “Сила Людей” закликає Президента України, Верховну Раду України, Генеральну прокуратуру України, СБУ та МВС вжити вичерпних заходів, спрямованих на недопущення продовження такої небезпечної практики і недопущення радикалізації суспільства та тотальне несприйняття ним дій та рішень влади.
Україні потрібні реформи, консолідація нації, однакове застосування Закону по відношенню до всіх громадян та іноземців, які проживають на її території, притягнення до відповідальності всіх осіб які були прямо чи опосередковано причетні до злочинів режиму Януковича, оновлення персонального складу ЦВК і недопущення встановлення диктатури окремих вождів чи політичних проектів олігархів, що неминуче призведе до згортання міжнародної підтримки України, дефолту й ізоляції, що загрожуватиме втратою незалежності та суверенітету всією країною.
Українці ціною власного життя та здоров’я довели всьому світові, що авторитаризм в цій країні не пройде, незалежно від того, яке ім’я чинного Президента. Два роки тому ми повстали за європейські цінності проти узурпатора Януковича. Відтоді ми відстояли цінності людської гідності та свободи в борні проти підступного та жорстокого агресора на сході країни. Сьогодні ми не дамо сплюндрувати ці цінності нікому, навіть законно обраному Президенту нашої країни.

Нагадуємо, що єдиним джерелом влади в Україні був, є і завжди залишатиметься тільки український народ!