Підтримати Долучитися Увійти

Припиніть порушувати Конституцію! Заява Рівненської районної організації політичної партії «Сила Людей», стосовно рішення депутатів Рівненської міської ради.

2019/10/28 15:33

Днями стало відомо про рішення Рівненської міської ради «Про взаємовідносини з об’єднаними територіальними громадами та іншими органами місцевого самоврядування у сфері надання послуг». Згідно цього документу, влада обласного центру встановила розцінки за усі послуги в освітніх та медичних бюджетних закладах міста Рівного для немісцевих, у тому числі – і квасилівчан. Зокрема, навчання дитини у школах Рівного обходитиметься її батькам щомісяця у 1240 гривень, а у дитячих садочках – у 1623 гривні.

Рівненська районна організація політичної партії «Сила Людей» розцінює подібні дії влади Рівного як відвертий шантаж, спрямований на те, щоб схилити Квасилів, та інші населені пункти, до об’єднання з Рівним у єдину ОТГ. До того ж, дане рішення є незаконним і таким, що порушує Конституцію України. Так у статті 49 Конституції ідеться: «Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. Держава сприяє розвиткові лікувальних закладів усіх форм власності», а у статті 53 зазначено: «Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам».

Зважаючи на вище наведене, ми закликаємо Рівненську міську раду скасувати своє незаконне рішення «Про взаємовідносини з об’єднаними територіальними громадами та іншими органами місцевого самоврядування у сфері надання послуг», а енергію депутатів спрямувати на донесення до квасилівчан переваг, які вони отримають від можливого об’єднання селища із обласним центром у Рівненську ОТГ.