Підтримати Долучитися Увійти

Про ситуацію навколо кандидата в Президенти України від політичної партії «Сила Людей» Дмитра Гнапа

2019/02/08 17:01

Політична партія «Сила Людей» – об’єднання відповідальних громадян, яких згуртували спільні принципи і цінності. Прозорі правила і дієві демократичні процедури – це одна із цінностей, над якою впродовж останніх чотирьох років працює актив партії.
У вересні 2018 року ми започаткували процедуру праймеріз, розробили і прийняли відповідні правила, щоб у відкритий спосіб визначити претендента, який може бути гідним кандидатом у Президенти України від політичної партії «Сила Людей». У грудні розпочалися попередні внутнрішньопартійні вибори. За їх підсумками найбільше голосів отримав Дмитро Гнап – відомий журналістрозслідувач.
20 січня 2019 року З’їзд політичної партії «Сила Людей» висунув Дмитра Гнапа своїм кандидатом у Президенти України.
Проте перемога на внутрішньопартійних виборах і рішення з’їзду не позбавляють кандидата необхідності дотримуватись принципів доброчесності та відповідальності під час перебігу передвиборчої кампанії. Погоджуючись балотуватися на публічну посаду, кандидат усвідомлює можливість розкриття будь-якої інформації про його сьогоднішню чи попередню діяльність, обговорення вчинків або заяв. З подібною ситуацією політична партія «Сила Людей» стикнулася і зараз.
Вважаємо, що за інформацією, яка декілька годин тому була оприлюднена керівником ГО «Слідство Інфо» Анною Бабінець щодо міжнародної журналістської премії, яку Дмитро Гнап публічно обіцяв передати на потреби армії, мають місце обставини, які можуть бути підґрунтям для рішення політичної партії «Сила Людей» про необхідність відкликання кандидатури Дмитра Гнапа на пост Президента України.
Згідно з Законом України «Про вибори Президента України», особа, висунута кандидатом на пост Президента України, може лише особисто відкликати свою заяву про згоду балотуватися кандидатом на пост Президента України.
На підставі викладеного, послідовно відстоюючи принципи та цінності партії, а також демонструючи політичну волю відповідно до п. Статуту 11.8 Політична рада партії «Сила Людей» ВИРІШИЛА:

  1. Публічно звернутись до Дмитра Гнапа з вимогою відкликати свою заяву про згоду балотуватися кандидатом на пост Президента України від ПП «Сила Людей» задля демонстрації політичної зрілості та відповідальності, а також забезпечення повернення грошей застави на рахунок партії.
  2.  В разі відмови Дмитра Гнапа, негайно скликати Всеукраїнський З’їзд з цього питання.
  3. Після повернення грошей на рахунки партії забезпечити повернення грошей кожному за особистою заявою, а залишок грошей використати на проведення передвиборчої кампанії до Верховної ради України.