Підтримати Долучитися Увійти

Новий Виборчий Кодекс – монополія на владу для олігархів на місцевих виборах!

2020/01/17 09:07

28 грудня 2019 року Президент України підписав Виборчий Кодекс, чим фактично поставив крапку на праві виборців на представницьку владу та розвиток демократичних інституцій.

Встановлене збільшення розміру застави в 40 разів для участі у виборах на посаду мера та участі партії у виборах у містах з кількістю понад 90 тис. виборців унеможливлює не тільки участь нових незалежних політичних сил у виборах, але й остаточно віддає великі міста в повне розпорядження олігархічним кланам та корумпованим політикам.

Статтею 225 Виборчого кодексу олігархам забезпечено не тільки усунення незалежної опозиції в місцевих радах, але й позбавлено місцеві громади мати реальну можливість впливу на місцеву політику через незалежні партії.

Саме такими діями монополія на владу з національного рівня розповсюджується і на місцевий рівень.

Саме так розбудується справжній олігархічно-клановий авторитарний політичний режим.

Закликаємо Президента Володимира Зеленського як гаранта дотримання конституційних прав громадян та збереження конституційного ладу в Україні; фракцію «Слуга народу» як монобільшість; фракцію «Голос» як єдину нову неолігархічну опозиційну партію терміново внести до Верховної ради законопроект про зміни у статтю 225 Виборчого кодексу та принципово зменшити рівень застави на місцевих виборах задля дотримання основних засад демократичних виборів та подальшого утвердження демократії в Україні.

Закликаємо демократичні партії України виступити єдиним фронтом у захисті демократії, вимагаючи принципового зниження виборчої застави на всіх рівнях.