Підтримати Долучитися Увійти

Медична реформа має тривати

2020/05/07 11:30

Сила Людей вимагає від Президента, Кабінету Міністрів та Верховної Ради не допустити згортання та фактичну ліквідацію медичної реформи.

У квітні розпочався другий етап медичної реформи. Національна служба здоров’я підписала договори з 1 524 закладами спеціалізованої медичної допомоги.

Але замість того, аби розширити фінансування на реалізацію реформи в умовах пандемії коронавірусу, Міністерство охорони здоров’я підготувало нову постанову, якою планує повернутися до старих методів фінансування системи охорони здоров’я в Україні.

З наших джерел відомо, що планується через субвенції перерозподіляти гроші за старою системою, коли ефективні та неефективні медичні заклади фінансувалися однаково, коли ми платили гроші не за конкретні надані послуги, а за порожні ліжка. Це і є вбивство реформи.

Універсальний принцип – «Гроші ходять за пацієнтом» – повинні змінити на краще функціонування аптек, поліклінік, лікарень. Саме ті установи, які мали більше користувачів, повинні отримувати значне підвищення фінансування.

Перший етап реформи продемонстрував, що лікарі можуть отримувати гідну заробітну плату і не звертатися до практики хабарів. Що аптеки можуть отримувати безкоштовні ліки для пацієнтів, не закуповуючи за шалені кошти недієві медикаменти. Це перекрило великі корупційні фінансові потоки до вищих ешелонів влади.

Сила Людей також вимагає від влади заслухати звіт та переглянути діяльність Міністра охорони здоров’я Максима Степанова; створити реальну комісію з оцінки медичної реформи під проводом світових експертів, а не вітчизняних працівників системи, яку власне і потрібно реформувати.