Підтримати Долучитися Увійти

Заява Політичної Ради політичної партії «Сила Людей» щодо засудження громадян України О.Сенцова і О.Кольченка

2015/08/25 21:24

ЗАЯВА

Політичної Ради політичної партії «Сила Людей»

щодо засудження громадян України О.Сенцова і О.Кольченка

 

            Сьогодні, 25 серпня 2015 року, на наступний день після святкування Україною Дня Незалежності, в Російській Федерації оголошено вирок громадянам України Олегу Сенцову і Олександру Кольченку. Згідно з ним, громадян України, викрадених з її території спецслужбами Росії, за повністю сфальсифікованими звинувачення, засуджено до 20 та 10 років ув’язнення відповідно.

            Це дійство відбулося на фоні закликів всієї міжнародної спільноти, від керівників держав та урядів до відомих громадських та державних діячів, політиків, режисерів та простих громадян, в тому числі з самої Росії, до керівництва Росії зупинити беззаконня і не перетворювати судові процеси на фарс.

            Враховуючи цей, а також інші подібні факти беззаконня, цинізму та варварства, які постійно практикуються режимом Путіна проти громадян України, інших країн, а також проти власних людей, Політична Рада політичної партії «Сила Людей» заявляє про таке:

            По-перше, всі громадяни України, які викрадені на території України спецслужбами Росії або незаконно заарештовані на території Росії є політичними в’язнями. Вони мають бути негайно звільнені. Президент, Уряд, Верховна Рада, Міністр закордонних справ та спецслужби, збройні сили України мають вжити всіх необхідних заходів для створення умов, необхідних для повернення наших людей додому.

            По-друге, Україна повинна ввести секторальні санкції у відповідь на викрадення та незаконне засудження її громадян, а також враховуючи продовження агресії Росії на Донбасі та анексію Криму та Севастополя.

            По-третє, Україна повинна відмовитися від фейкових неефективних перемовин у так званих Мінському та Нормандському форматах і домагатися скликання повномасштабної мирної конференції, завданням якої має стати досягнення всеохоплюючого врегулювання безпрецедентної з часів завершення другої світової війни кризи, інспірованої нео-імперською агресивною політикою путінської Росії.

            По-четверте, Президент України Петро Порошенко повинен використати свою участь у 70-й ювілейній сесії Генеральної Асамблеї ООН, яка запланована на кінець вересня цього року, для висунення з найвищої трибуни світу таких зовнішньополітичних ініціатив, які започаткують процес відновлення довіри до міжнародного права, створення ефективної системи глобальної та європейської безпеки, а також забезпечать відновлення територіальної цілісності України.

            Політична Рада політичної партії «Сила Людей» заявляє, що наша політична сила буде робити все від неї залежне, щоб повернути громадян України, які утримуються в російських казематах за вказівкою Кремля, до їхніх родин, а також щоб побудувати таку державу в Україні, яка буде спроможною захищати власних громадян і на власній території, і в будь-якій іншій країні світу.