Підтримати Долучитися Увійти

У Києві презентували проект «Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова»

2014/10/14 20:48

Сьогодні, 14 жовтня, на полігоні «Снайпер» відбулась публічна презентація та демонстраційне навчання «Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова» (ПДМШ ім. Пирогова). Участь у заході взяли Урядовий уповноважений із питань етнонаціональної політики, голови наглядової ради проекту Геннадій Друзенко та представники Всеукраїнської Ради захисту прав і безпеки пацієнтів.

IMG_5810Концепція мобільного польового шпиталю є адаптацією американської системи MASH — Mobile Army Surgical Hospital — до реалій бойових дій в зоні проведення АТО на території України.

«Це перший в Україні волонтерський проект, метою якого є відкриття мобільного шпиталю. 30% поранених бійців  в зоні АТО помирають через ненадання вчасної кваліфікованої медичної допомоги, оскільки польові шпиталі та лікарні знаходяться занадто далеко від першої лінії фронту, і тому так звана «золота година», протягом якої необхідно негайно доправити пораненого до  лікарні чи операційної, не витримуєтьс я. За допомогою цього проекту кількість поранених зменшиться в рази.

Ми взяли за основу модель, перевірену в Авганістані, Сирії. Звичайно, це не є готовий американський шпиталь, який сюди приїхав, це – волонтерський проект, який зусиллями добровольців, наших партнерів створюється за наданим зразком, але адаптований в українських умовах», – розповідає Геннадій Друзенко

Основною характеристикою цих мобільних медичних бригад є те, що їх можна розміщувати в 30-50 км від передової.  Такі фронтові шпиталі розгортаються за 30 хвилин, не потребують особливих  зусиль для монтажу, швидкість руху  – 50 км/годину, прийом поранених можна здійснювати із 80-кілометрової зони боїв.

Головна цінність шпиталю полягає в тому, що за умови наявності 3-х повноцінних медичних бригад можна оперувати до 10 людей за годину.

 Мобільний польовий шпиталь склIMG_5958адається: із сортувального модулю, операційної, перев’язувальної, модулю реанімації та палатки особового складу. До медичної роти входять: лікар-офтальмолог, лікар-терапевт, хірурги, лікарі-реаніматологи, сортувальна рота, яка здійснює сортування поранених за профілем лікарів, сестри загального профілю та охорона. Оснащення складається із складних конструкцій, які стають придатними для функціонування за 3-5 хвилини та дозволяють розміщувати до 20 прооперованих та мають 5 реанімаційних місць. Повний медичний батальйон – це 160-180 осіб, з яких близько 50 лікарів.

  За словами Друзенка, повна вартість  мобільного шпиталю за американським зразком – 80 млн. гривень, але задача волонтерів – створити бюджетний варіант. Коштами благодійників за 160 тисяч гривень було відремонтовано евакуаційний транспорт (УРАЛ), ще 250 тисяч гривень було витрачено на оснащення такої истеми.

Допомогти   укомплектувати мобільний шпиталь для військових в зоні АТО можна шляхом перерахуванням коштів на сайті проекту –  medbat.org.ua

Відео з презентації шпиталю